نخستین دادگاه متهمان حادثه متروپل

نخستین جلسه دادگاه متهمان حادثه متروپل بنا بر اعلام رئیس کل دادگستری استان خوزستان برگزار شد. 

هر 21 نفر  در این دادگاه حاضر شدند.

ریزش ساختمان متروپل دوشنبه 2 خرداد 1401 در آبادان به وقوع پیوست که در این حادثه 43 نفر از هموطنان‌مان جان خود را از دست دادند.

با نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه؛ رئیس کل دادگستری خوزستان علی دهقانی درباره جزئیات نخستین جلسه دادگاه متروپل گفت: امروز اولین جلسه رسیدگی به پرونده حادثه متروپل با حضور اولیای دم متوفیان و متهمان پرونده برگزار شد. در این جلسه اظهارات  22 نفر از اولیای دم متوفیان استماع شد و برخی از وکلای آنان نیز اظهارات خود را بیان کردند.

ایشان ادامه دادند: بعضاً متوفیان اعضای یک خانواده بوده‌اند که یک نفر به نمایندگی از اولیای دم در جلسه دادگاه حاضر شد.

رئیس کل دادگستری خوزستان تصریح کرد: قبل از استماع اظهارات شکات کیفرخواست توسط نماینده دادستان قرائت شد.

در مورد تعداد متهمان این پرونده وی اضافه کرد: متهمان این حادثه 21 نفر هستند که همه آنها در دادگاه حاضر شدند که همگی بازداشت هستند و از  زندان به جلسه دادگاه اعزام شده‌اند.

دهقانی افزود: در این جلسه اظهارات قریب به اتفاق شکات شنیده شد و جلسه بعدی به دفاعیات متهمان اختصاص دارد که فردا برگزار می‌شود.

وی در مورد روند پرداخت دیه متوفیان این حادثه نیز گفت: قرار است این روند در دادگاه تعیین شود، اما با توجه به اینکه دیه تعدادی از متوفیان از اموال مالک اصلی (متوفی) پرداخت شده است در صدور حکم نسبت به آنان اظهار نظری برای دریافت دیه صورت نخواهد گرفت و فقط جنبه عمومی جرم بررسی می‌شود.

برای خواندن بیشتر اخبار با تیم وکلا در ارتباط باشید.

منبع تیم وکلا