مقدمه 


سرقت و انواع مجازات های قانونی این جرم، موجب شده اند که با ورود به این مقوله با جهانی پر چالش و قابل توجهی مواجه گردید. در این دوره و زمانه شاهد بروز انواع سرقت های مختلفی هستیم که در هر کدام از آنها از روش های خلاقانه ای استفاده شده است. بنابراین دور از ذهن نیست که سالانه با ورود تبصره های قانونی و مواد مختلف قانونی برای تعیین جرم سرقت، مواجه گردید. شناخت وکیل سرقت و انواع مجازات های قانونی این امکان را برای متقاضیان فراهم کرده است که بتوانند در جریان تکمیل پرونده های مربوط به سرقت با آگاهی کامل قرار بگیرند. در صورت ندانستن و عدم دریافت مشاور حقوقی آنلاین در این زمینه، قطعا با آسیب ها و خطرات بیشتری (از نظر صدور حکم و جریان پرونده) مواجه خواهید شد.

 در این مقاله قصد داریم راجب وکیل سرقت و معرفی وکلای خبره دادگستری و انواع سرقت را به شما آموزش دهیم ، با ما همراه باشید.


وکیل سرقت کیست؟

 

وکیل سرقت به وکیل هایی گفته می شود که تمرکز خود را بر پیگیری و رسیدگی به پرونده های سرقت قرار می دهند. این وکلا به دلیل پیگیری پرونده های سرقت از شناخت و تسلط لازم و دقیق به قوانین این حوزه برخوردار هستند . لازم به ذکر است که بگوییم قانون گذار در قالب قانون مجازات اسلامی برای انواع سرقت جرم انگاری کرده و ضمانت اجرا و مجازات های مشخصی را با توجه به نوع جرم و درجه آن در نظر گرفته است. از این رو وکلای سرقت به آسانی می توانند برای تبرئه یا کاهش مجازات موکلین خود راه‌کارهای قانونی مناسب را از قوانین مربوطه استخراج  و در قالب لایحه دفاع به مراجع قانونی ارائه دهند . برای سرقت یا تصاحب اموال افراد مختلف به اجبار و تهدید از طرف غیر (دیگری) ، در قوانین جاری، جرم انگاری شده است و قانونگذار برای تأمین امنیت و برقراری نظم در جامعه  برای مرتکبین این  نوع جرائم، مجازات های متناسب با نوع جرم در نظر گرفته است. وکیل سرقت به دلایل اشراف کامل بر قانون و داشتن مجوزات قانونی برای فعالیت در این حوزه می تواند وکالت افراد درگیر در پرونده های سرقت را به عنوان خوانده ( فردی که مورد اتهام است ) یا خواهان ( مدعی ) به عهده گرفته و با استفاده از استدل های قانونی یا ارائه مدارک مستدل و محکمه پسند برای تبرئه یا کاهش مجازات افراد خوانده  و یا احقاق حق موکلین خود با عنوان خواهان تلاش نماید.

 

سرقت چیست؟ 


تعریف سرقت :

سرقت به معنای ربودن مال غیر ( دیگری ) به صورت پوشیده و پنهانی و بلا رضایت صاحب مال است .به استثنای سرقت های مستوجب حد، شرط دیگر در سایر سرقت ها پنهانی و مخفیانه بودن آن هستش ضمن اینکه در تمامی انواع سرقت ها عدم رضایت مالک در ربوده شدن مال شرط خواهد بود . برای مثال در جرم کیف دزدی عمل مخفیانه انجام نمیشود اما به هر حال رضایت مالک در ربوده شدن مال وجود ندارد. لازمه تحقق جرم سرقت این است که مالک بر مال تسلط پیدا کند و مادامی که قبل از تسلط کامل بر مال دستیگر شود شروع به جرم سرقت است. مال مورد سرقت مال منقول ( قابلیت نقل و انتقال دارد ) است که قابلیت ربایش را داشته باشد بنابراین سرقت در مورد اموال غیر منقول ( غیر قابل انتقال ) صادق نیست. سرقت سزاوار حد سرقتی است که به شکل مخفیانه از حرز ( پناهگاه ) انجام می شود یعنی مال مورد سرقت در محلی متناسب جهت نگهداری و ممانعت از دسترسی افراد به آن قرارداده شده است.


_ شرایط وقوع سرقت حدی چیست ؟


۱- مال در حرز متناسب نگهداری شده باشد ، یعنی مال در محلی قرارداد شده باشد که معمولاً جهت نگهداری آن از دسترسی سایر اشخاص بدون اجازه مالک مناسب باشد.


۲- مال مورد سرقت حداقل ارزشی معادل 4/5 نخود طلای مسکوک داشته باشد که قابل خرید و فروش با پول باشد و قابل تقویم به پول باشد ؛ سرقت اوراق بهادار مستوجب حد نخواهد بود.


۳- حرز و مال موجود در آن متعلق به غیر باشد و به سارق تعلق نداشته باشد.


۴- مال مسروقه ( سرقت شده ) از امول دولتی یا اموال عمومی و وقف نباشد.


_ راه های زیر به اثبات سرقت حدی: 


1- شهادت دو مرد عادل


2- علم قاضی (با توجه به اسناد و مدارک و نتیجه تحقیقات دادگاه و یا قاضی)


3- دو مرتبه اقرار سارق نزد قاضی (اگر سارق یک بار اقرار کند مال سرقت شده به صاحب آن بازگردانده می شود اما سرقت حدی نیست).


_ تحقق شرایط زیر جهت اجرای مجازات حد برای سارق لازم است:


1- شاکی شکایت کرده باشد و گذشت نکند.


2- چنانچه سارق قبل از صدور حکم مال سرقت شده را به هر نحوی از قبیل صلح و سازش و معامله تحت مالکیت خود درآورد سرقت حدی ساقط می شود.


3- اگر سارق قبل از اثبات جرم توبه کند حد سرقت ساقط می شود. اما بخشش شاکی پس از صدور حکم تأثیری در اجرای حکم مجازات ندارد و مجازات اجرا خواهد شد.


_مجازات های سرقت حدی: 


1- در سرقت اول؛ قطع چهار انگشت دست راست (دفعه اول)


2- قطع پای چپ سارق از قسمت پایین برآمدگی آن به نحوی که نیمی از قدم و مقداری از محل مسح باقی بماند ( دفعه دوم).


 3- حبس ابد (دفعه سوم)


 4- در صورتی که سارق در زندان مرتکب سرقت حدی گردد اعدام می گردد.


 _مجازات سرقت های تعزیری چیست ؟ 


 مشمول شرایط حد خارج هستند ، حسب مورد حبس و شلاق است و سارق باید مال دزدیده شده را به صاحب اصلی آن بازگردانده و در صورتی که مال موجود نباشد باید قیمت آن مال را پرداخت کند و قیمت مال دزدیده شده طبق قیمت روز محاسبه خواهد شد. هدف سارق از دزدیدن مال به دست آوردن وجه از طریق آن است یعنی در هر صورت سارق، مال را مورد معامله قرار می دهد و تمامی افراد که در نگهداری، مخفی کردن مال سرقت شده یا خرید و فروش آن مداخله داشته باشند مجرم شناخته می شوند. شخصی که مال سرقت شده را میخرد چه از مسروقه بودن آن مطلع باشد و چه نباشد باید مال خریداری شده را به صاحب آن باز گرداند.


_ نکته مهم در جرم سرقت:


 1- سارق حتی در صورت رضایت شاکی هم مجازات خواهد شد البته ممکن است مشمول تخفیف مجازات قرار گیرد.


2- تبدیل مجازات حبس به جزای نقدی در صورت  تقاضای متهم و صلاحدید قاضی ممکن است.


3-سارق در صورت فروش اموال سرقت شده مرتکب دو جرم شده است؛ یکی سرقت و دیگری فروش مال غیر که در حکم کلاهبرداری است.
بهترین وکیل سرقت در تهران کیست؟

 

 تیم وکلای دادگستری با سالها تجربه در تمام امور حقوقی رضایت مراجعین عزیز را به ارمغان آورده است. این دفتر وکالت به منظور ارتقاء سطح کیفی خدمات حقوقی با کمک وکلای پایه یک دادگستری و مشاوران متخصص قوه قضاییه در تمام دپارتمان های حقوقی اعم از کیفری، خانواده، طلاق، قتل، مالیاتی ، سرقت و … پرونده های زیادی را با موفقیت و سربلندی به سرانجام رسانده است. یکی از مهم ترین اصول تیم وکلا داشتن وجدان کاری در انجام بی عیب و نقص بودن پرونده ها می باشد. 


برخی از خدمات تیم وکلا : 


1- ارائه خدمات حقوقی اعم از مشاور حقوقی آنلاین و قبول پرونده در تمام زمینه های خانواده، طلاق، کیفری، مالیاتی و… 2- ارائه خدمات داوری با کمک یک تیم متخصص و باتجربه تنظیم انواع قراردادها به منظور تعیین وکیل پایه یک دادگستری و تفویض وکالت تنظیم و انعقاد انواع قراردادها با اشخاص حقیقی و حقوقی .


3- بهره گیری از تجربه و تخصص یک تیم بزرگ از بهترین وکلای تهران داشتن یک سیستم مدیریتی قوی و ناظر بر بر عملکرد وکلا.


4- با بیش از 15 سال سابقه کار درخشان.


5- دارای دو شعبه در تهران بزرگ ( سعادت آباد و اسلامشهر )


6- مشاوره حقوقی در همه زمینه های کیفری و حقوقی


7- دارا بودن خانم و آقا بودن وکیل برای راحتی افراد .


8- به علاوه تهران ، داشتن وکلای پایه یک دادگستری در سراسر ایران .


اهمیت مراجعه به وکیل کیفری متخصص در جرایم سرقت چیست؟


در نظام حقوقی کشور ما شناخت و مراجعه به وکیل سرقت و انواع مجازات های قانونی بسیار ضروری میباشد. سرقت از جمله جرم هایی است که دارای دسته بندی متفاوتی است. به طور کلی اگر بخواهیم به معنا و مفهوم سرقت در قانون جمهوری اسلامی ایران اشاره کنیم، میتوان از ماده 267 قانون مجازات اسلامی یاد کرد . با یک بررسی کوتاه می توان به سه ملاک اصلی در سرقت اشاره کرد که عبارت‌اند از:


1- مال متعلق به غیر


2- ربودن


3- مال منقول


سرقت از سه نوع: 1/مستوجب حد، 2/سرقت تعزیری و ساده و 3/ سرقت های خاص برخوردار میباشد.


 نقش وکیل خوب و متخصص در جرایم سرقت شناخت نوع سرقت و تعیین مجازات های وارد شده به آن است. بنابراین یک وکیل مجرب و متخصص با شناخت تمامی فرآیندها و مراحل مربوط به پرونده سرقت، می تواند احقاق حق را برای موکل خود به ارمغان بیاورد. به طور کلی یک وکیل که از تبحر و اشراف قانونی نسبت به امور ذکر شده برخوردار است، علاوه بر احقاق حق موکل خود میتواند در زمینه کاهش مجازات نیز نقش بسیار مهمی داشته باشد. از جمله مزایایی با مراجعه به وکیل سرقت می توان به آنها دست یافت، عبارتند از:


1- تنظیم لایحه برای دفاعیه


2- ارائه مستندات و مدارک محکمه پسند در دادگاه


 3- مسلط به تمامی مواد قانونی


4- تنظیم دادخواست شکایت


5- سرعت بخشیدن به فرایند پیگیری پرونده های موکل


استفاده از خدمات شایسته وکیل سرقت و انواع مجازات های قانونی برای سرقت مال، می تواند مزایای فوق العاده خوبی برای اشخاص مال باخته به همراه داشته باشد. این وکلا با برخورداری از دانش تخصصی و حرفه ای و خبره و همچنین با اشراف کامل به تمامی مواد قانونی، احقاق حق افراد مال باخته را رقم خواهند زد. با استفاده از خدمات وکلای موسسه تیم وکلا زبردست می توان شاهد مزایای زیر بود:


1- سهولت در آماده سازی مدارک برای اثبات جرم سرقت.


2- تنظیم شکوائیه قابل قبول برای به جریان افتادن پرونده سرقت در دادسرا.


3-طی کردن پروسه زمانی بسیار کوتاه برای دستیابی به نتیجه موفقیت آمیز.


4- پرداخت هزینه مناسب و مقرون به صرفه برای احقاق حق.


5- دستیابی به مال از دست رفته و مسروقه ( سرقت شده ) .


بیشترین پرونده های سرقت در چه زمینه ای است ؟


1- سرقت به آزار یا به طور مسلحانه :

یکی از مواردی که در شناخت سرقت و انواع مجازات های قانونی آن توجه متقاضیان را جلب مینماید، سرقت مسلحانه است. در ماده 659 از قانون تعزیرات، شاهد تعیین مجازات برای سرقت های مقرون به آزار و یا سرقت های مسلحانه خواهیم بود. بر اساس این ماده قانونی در صورتی که سرقت مسلحانه بوده و یا مقرون به آزار باشد، سارق با مجازاتی برابر با سه ماه الی 10 سال حبس و همچنین 74 ضربه شلاق مواجه خواهد شد. در صورتی که در این سرقت ضرب و جرحی نیز پدید آید، سارق به حداکثر مجازات که در این ماده تعیین شده است و همچنین مجازات جرح محکوم می گردد.


منظور از سرقت مقرون به آزار، سرقتی است که همراه با آزار رساندن به فرد مالباخته انجام می پذیرد. از نمونه این سرقت ها می‌توان به سرقت گردنبند و گوشواره و یا بستن دست و پای مال باخته و سرقت اموال او و غیره اشاره نمود. لازم به ذکر است که بسیاری از موارد مانند درگیری سارق با مال باخته در کوچه و خیابان با عنوان سرقت مقرون به آزار شناخته نمی شوند. از موارد آزار میتوان به آزار روحی جسمی و همچنین تهدید نیز اشاره کرد.


از دیگر سرقت هایی که در زمینه شناخت وکیل سرقت و انواع مجازات های قانونی به آن اشاره شده است، میتوان به سرقت مسلحانه اشاره کرد. به سرقت هایی که سارق در آن از سلاح برخوردار باشد عنوان سرقت مسلحانه داده می شود. سلاح می‌تواند گرم و یا سرد باشد. در قانون کشور ایران نیز به نکات بسیار زیادی در زمینه حمل سلاح توسط سارقین پرداخته شده است. از این موارد می توان به مجازات حمل سلاح به صورت ظاهری و یا پنهان اشاره نمود.

گروه تیم وکلا آماده پذیرش انواع پرونده های قضایی در تهران و در دو شعبه اسلامشهر و سعادت آباد می باشد.


2- راهزنی در قانون :

برای پی بردن به مفهوم راهزنی در قانون، می توان به ماده 653  قانون مجازات اسلامی اشاره نمود . بر اساس این ماده قانونی هر شخصی که در مسیرها و را ها اقدام به راهزنی نماید، مجازات 3 الی 15 سال حبس و 74 ضربه شلاق می باشد. به طور کلی هر شخصی که اقدام به سلب آسایش مسافران در راه ها نماید، مجرم شناخته می شود. در صورتی که راهزن از سلاح برخوردار بوده و از آن نیز استفاده کند، محارب شناخته شده و مجازات محارب برای او در نظر گرفته میشود. از مجازات محارب می توان به: اعدام، قطع دست و پا و غیره … اشاره کرد.


 


3- سرقت مسلحانه گروهی در شب :

با مراجعه به وکیل سرقت و انواع مجازات های قانونی آن می‌توان از مواد قانونی بسیار زیادی یاد کرد که یکی از آنها ماده 654  قانون مجازات اسلامی میباشد. بر اساس این ماده اگر سرقتی در شب هنگام رخ دهد و سارقین دو نفر یا بیشتر باشند، مجازاتی برابر با حبس و شلاق را در بر خواهند داشت. در این ماده  قانونی به مجازات حمل سلاح و استفاده از آن در فرآیند سرقت نیز اشاره شده است. در این مقوله نیز مهم حمل سلاح بوده و گرم یا سرد بودن آن نیز مورد جرم محسوب خواهد شد. 


 


4- سرقت مسلحانه از منازل :

 در بسیاری از سرقت ها شاهد بوده‌ایم که سارقین علاوه بر سرقت مال، هتک حرمت ناموس را نیز انجام داده اند. 

بنابراین شاهد تصویب ماده های قانونی خاص در این زمینه خواهیم بود .

بر اساس ماده 408 از قانون دادرسی و کیفر ارتش در صورتی که سارق و یا سارقین وارد منزل فردی شده و علاوه بر سرقت، هتک ناموس را نیز انجام دهند، مجازات آنها اعدام و یا حبس ابد خواهد بود.


5- سرقت مسلحانه از صرافی ها ، بانکها یا جواهر فروشی  :

زمانی که سرقت به صورت مسلحانه از جواهر فروشی ها، صرافی ها، بانک ها و کلیه کسب و کارهایی که از وجه نقد یا اوراق بهادار برخوردار هستند انجام پذیرد، مجازات حبس و یا حتی اعدام را برای سارقین در بر خواهد داشت. 

در صورتی که سارقین از سلاح گرم یا سرد برخوردار باشند فرقی ندارد که سلاح مورد نظر پر یا خالی باشد، سارق از آن استفاده بکند یا نکند، سلاح مخفی بوده یا آشکار باشد، با مجازات حبس ابد مواجه خواهند شد.


6- کیف زنی و جیب بری :

یکی از باورهای غلط در انواع مجازات های قانونی، قطع کردن دست کیف زن و جیب بر است. بر اساس قانون در مواردی که شاهد جیب بری، کیف زنی و … باشیم، مقنن اقدام به جرم انگاری می نماید. در این زمینه می توان به ماده ۶۵۷ از قانون مجازات اسلامی اشاره کرد. بر اساس این قانون تعزیرات و مجازات های بازدارنده فردی که اقدام به ارتکاب جرم کیف زنی و جیب بری نماید، از مجازات حبس ۱ الی ۵ سال برخوردار می شود. همچنین در این مجازات، می توان به ۷۴ ضربه شلاق نیز اشاره کرد.


6- کیف قاپی و جیب بری:

یکی از باورهای غلط در انواع مجازات های قانونی، قطع کردن دست کیف زن و جیب بر است. بر اساس قانون در مواردی که شاهد جیب بری، کیف زنی و … باشیم، قانون گذار اقدام به جرم انگاری می نماید. در این زمینه می توان به ماده 657 از قانون مجازات اسلامی اشاره کرد. بر اساس این قانون تعزیرات و مجازات های بازدارنده فردی که اقدام به ارتکاب جرم کیف قاپی و جیب بری نماید، از مجازات حبس 1 الی 5 سال برخوردار می شود. همچنین در این مجازات، می توان به 74 ضربه شلاق نیز اشاره کرد.


ویژگی های بهترین وکیل سرقت  


یک وکیل خوب قبل از پذیرش یک پرونده، در مرحله اول جلسه ای را ترتیب میدهد تا با موکل خود راجب پرونده صحبت کند و تمامی اسناد و مدارک ارائه شده را بررسی کند و نتایج احتمالی که در آینده ناشی از طرح دعوا حاصل خواهد شد را با او در میان میگذارد ، همچنین در خصوص هزینه های دادرسی دعاوی حق الوکاله وکلا و مدت زمان تقریبی رسیدگی به پرونده را به موکل خویش اطلاع میدهد تا بدین صورت موکل یک تصمیم درست راجع به طرح دعوا یا عدم طرح آن بتواند بگیرد.


 در این مقاله چند ویژگی خوب و مهم وکیل را بررسی خواهیم کرد : 


1* یک وکیل خوب باید به روز باشد

و با توجه به تغییراتی که در قوانین و مقررات اتفاق می افتد لازم و ضروری است وکیل خوب خود را با قوانین و مقررات جدید بروز رسانی نگه دارد.  و صرفاً به دانش چندین ساله قبل از خود اکتفا نکند.


2* وکیل خوب باید ید امانی داشته باشد :  ( امین و امانت دار باشد )

وکیل باید محرم اسرار موکل خود باشد و هرگز اطلاعات و اتفاقات موکل خود را حتی بعد از اتمام پرونده افشا نکند.


3* پرهیز از گفتن توانایی های غیر قانونی و دروغ :

یک وکیل هرگز موکل را با امید واهی  امیدوار نمی سازد بلکه با توضیحاتی جامع و کامل مسیر درست قانونی و نحوه سپری شدن مراحل رسیدگی پرونده را برای موکل روشن سازی می کند و هرگز با بیان موضوعاتی چون ( من تضمین صد در صد میکم ) سعی در فریب و هدف فقط گرفتن حق الوکاله را ندارد .


4*  وکیل خوب بهترین و مقرون به صرفه و سریعترین راه حل را پیشنهاد میدهد :

 وکیل خبره پس از بررسی اسناد و مدارک ارائه شده و صحبت های لازم با موکل برای حل مشکل پیش آمده باید چندین راه حل قانونی را روی میز داشته باشد. همچنین علاوه بر مراجع قضایی ابتدا باید سعی کند موضوع پیش آمده را با مذاکر به نتیجه برساند.

اگر به ناچار پروسه قضایی را انتخاب کرد نتایج حاصل از طرح دعوا را برای موکل کاملا تشریح کند.


5* استفاده از تجربه ی دیگر وکیلان و کمک به قاضی جهت روشن شدن ابهام های پرونده :

 وکیل علاوه بر علم و دانش خود، از تجارب دیگران را نیز جهت حل موضوع کمک و مشورت میگیرد و برای کشف حقیقت تمامی همکاری های لازم را با قاضی انجام میدهد و نباید هرگز از آن سوء استفاده کند که این خلاف شأن وکالت و وکیل است.


6* برخورد محترمانه با قاضی و موکل :

وکیل علاوه بر اینکه باید همه جوانب را رعایت کند نهایت احترام به موکل و قاضی و طرف مقابل را نیز باید داشته باشد و حرمت ها را زیر پا نگذارد‌ .


7* وکیل خوب دارای چندین تخصص است :

با توجه به این که حوزه حقوق مانند بیشتر حوزه ها چون پزشکی و... پیچیدگی و سختی خاص خود را دارد، بنابراین وکلایی که به صورت تخصصی صرفا در یک یا چندین موضوع دعاوی مشغول مشاوره و وکالت هستند از تجربه بالایی نسبت به وکلایی که در همه حوزه فعالیت می کنند برخوردارند.


8* وکیل خوب باید روابط عمومی و فن بیان قوی را دارا باشد :

نظر به محدودیت زمان دفاع در جلسات رسیدگی یک وکیل خبره باید برای دفاع بیان شیوا و رسایی داشته باشد .و با بیان سنجیده و نافذ بتواند که در یک یا چند جمله دفاع خویش را بیان کند.


حق الوکاله یک وکیل سرقت چگونه محاسبه میشود؟


تعرفه وکالت و میزان حق الوکاله وکیل دادگستری در سال 1402، معمولا در قراردادها وکالت و با توافق طرفین، تعین خواهد شد. اما در صورتیکه در قرارداد، بر مبلغی توافق نشده باشد، موکل، مطابق تعرفه قانونی، حق الوکاله وکیل و هزینه کار او را می پردازد که در دعاوی مالی، امور حسبی، دعاوی غیر مالی، امور کیفری و در قرارهای صادره از دادگاه، متفاوت می باشد.


افرادی که در محاکم قضایی دارای پرونده بوده میتوانند شخصا برای پیگیری پرونده متعلق به خود در دادگاه حاضر شده یا این امر را به یک وکیل خبره دادگستری، واگذار نمایند. وکلا اشخاصی هستند که دارای مجوز و پروانه وکالت بوده و میتوانند در مقام وکیل از حقوق موکل های خود دفاع نمایند . در واقع وکیل به عنوان نماینده قانونی شخص حقیقی یا حقوقی، اختیار انجام اموری را که به موجب قرارداد وکالت، به او داده شده است را دارا می باشد.


نکته ای که قابل ذکر است که به آن توجه شود، آن است که وکیل برای کارهایی که به وکالت از موکل انجام می دهد، مستحق دریافت حق الوکاله است و این مبلغ به طور معمول در قرارداد وکالت و با توافق موکل و وکیل تعین می شود. از آنجا که در این فرض حق الوکاله با توافق طرفین و رضایت موکل تعیین میگردد، با محدودیتی مواجه نمیباشد. اما در فرضی که در قرارداد وکالت بر مبلغ خاصی توافق صورت نگرفته باشد، موکل باید مطابق تعرفه قانونی که از طرف قوه قضاییه تصویب شده است، تعرفه وکالت و میزان حق الوکاله وکیل دادگستری در سال 1402 را بپردازد.


هزینه وکیل با توجه به نوع جرم ارتکابی متفاوت میباشد و نمی توانیم نسبت به تمامی جرایم کیفری  یک حق الوکاله هزینه وکیل کیفری ثابت قرار دهیم ، وکیل با در نظر گرفتن این مورد که هر جرمی در دسته خاصی از جرایم مطابق قانون قرار می گیرد و مطابق با آن دسته بندی ، مجازات از خفیف تا شدید برای آن در نظر می گیرد هر کدام از جرایم کیفری را  طبقه بندی میکند و تعرفه ای برای کار خود مشخص میکند که این تعرفه یک تعرفه قانونی است .


شما عزیزان میتوانید با تماس گرفتن از وکلای تیم وکلا از هزینه های وکیل در هر جرائمی با خبر بشوید ، و یک وکیل خبره را انتخاب نمایید.


و همچنین میتوانید دریافت مشاوره از بنیاد تیم وکلا در خصوص وکیل سرقت را داشته باشید.


شماره تماس: 


09193797186


02122383605


نتیجه گیری 


امروزه به دلایل مختلفی متاسفانه جرم سرقت زیاد شده و جلوگیری از این قضیه هم کار آسانی نیست ، بنابراین ما باید از وقوع این جرائم جلوگیری کنیم و مال خود را به خوبی محافظت کنیم ، ولی اگر دچار سرقت زدگی شدیم میتوانیم با اخذ یک وکیل خوب و برگزیده، مال مسروقه را به خود برگردانیم.

اهمیت مراجعه به وکیل متخصص در جرائم سرقت با توجه به تبحر و اشراف قانونی وکیل سرقت برای احقاق حق موکل خود سنجیده میشود. به این معنی که وکیل متخصص در جرائم سرقت با توجه به نوع جرم اگر از تجربه و تبحر لازم در این زمینه برخوردار باشد می تواند به خواهان یا خوانده کمک کرده و علاوه بر گرفتن حق و حقوق موکل خود در قالب خواهان، در پاره ای از موارد که موکل او خوانده است با ارائه مستندات قانونی یا مدارک لازم در جهت تبرئه یا کاهش مجازات فرد خوانده یا متهم تلاش کند. بنابراین مراجعه به وکیل متخصص در جرائم سرقت میتواند در تنظیم دادخواست شکایت یا تنظیم لایحه  دفاعیه با ارائه مدارک و مستندات محکمه پسند یا اتکا به مواد قانونی خود را نشان دهد. همچنین وکیل متخصص در جرایم سرقت با احاطه به روند اداری اینگونه پرونده ها میتواند باعث سرعت بخشیدن به روند پیگیری پرونده شده و از دادرسی یا ایجاد وقفه در روند اداره آن به دلایل مختلف مثل عدم ارائه مدارک لازم یا تعلل در کار های مختلف به دلیل ناآگاهی و ندانستن موکلین جلوگیری کند.

Powered by Froala Editor

از اینجا دیدگاه تان را به اشتراک بگذارید


نظرات (0)دیدگاهتون رو راجع به این مطلب منتشر کنید

جهت شرکت در قرعه کشی لطفا شماره تلفن خود را وارد کنید

نیاز به مشاوره با وکیل زبده دارم

فقط سوال دارم، مشاوره نمیخواهم