وکیل حضانت

تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۴۰۳
نویسنده: سعید محرابی
بازدیدها: ۲۴
نظرات: ۰
وکیل حضانت
خانواده-طلاق-حضانت

به دلیل پراکنده بودن مواد و اصلاحیه های قانونی، همچنین عدم آگاهی و تسلط به قوانین، قبل از هر اقدامی در زمینه دادخواست یا دفاع در دعوی، بهتر است با وکیل متخصص و مجرب در این زمینه مشورت کنید.

در خواست مشاوره حقوقی خانواده-طلاق-حضانت
نوع مشاوره خویش را مشخص نمایید.


 با سلام ودرود خدمت شما دوستان وهمراهان گرامی در دنیای امروز یکی از دغدغه های اصلی زوجینی که تصمیم به  جدایی دارند ،درکنار تحمل بار روانی و فشارهای روحی و عاطفی ، نحوه ی حضانت فرزند بعد از طلاق یا فوت میباشد،پیش ازهمه الزام بر آن دیدیم که در ابتدا به تعریف حضانت فرزند از لحاظ لغت و سپس شرایط اعطای آن به یکی از والدین و موارد سقوط آن توضیحاتی را بر این مبنی ارائه دهیم ، در این مقاله جهت رفع ابهامات و سوالات متداولی که در رابطه با این موضوع میباشد میپردازیم با ما همراه باشید. 


تعریف حضانت


 واژه ی حضانت درقانون به معنای نگه داشتن ،تربیت کردن فرزندان،تهیه تمام لوازم و وسایل برای ادامه ی زندگی ، رشد و تربیت روحی و جسمی فرزند مانند تهیه ی لباس،خوراک ،مسکن وخدمات بهداشتی ومواردی از این قبیل گفته  میشود .  


وکیل حضانت کیست؟


وکیل حضانت فردی است که در حوزه دعاوی خانواده فعالیت میکند وبا کلیه مراحل روند این دعاوی  آشنایی کامل دارد و در جریان پرونده های مربوط به حضانت فرزند و با توجه به تخصص و مهارتی که دارای صلاحیت  نگهداری فرزند هستند کمک میکند،حضانت یکی از موضوعات مهمی میباشد که بعد از طلاق یا فوت یکی ازوالدین روی  میدهد، داشتن یک وکیل حضانت حرفه ای وکاربلد باعث میشود تا اشخاص بتوانند بدون دردسر و اتلاف وقت حضانت فرزند  خویش را گرفته ویا سلب حضانت نمایند ،با ماهمرا باشید تا با بهترین وکیل برای حضانت در تیم وکلا آشنا شوید ، برای مشاوره حقوقی آنلاین با بهترین وکلای حضانت در تهران و گرفتن مشاوره حقوقی تلفنی با شماره های زیر تماس حاصل نمایید :️


بهترین وکیل حضانت در تهران :


 دقت داشته باشید که وکیل مربوط به مسئله حضانت یک رشته خاص در وکلا نیست. بلکه تمام کسانی که با گذراندن مراتب علمی و قانونی موفق به دریافت پرونده وکلا شده باشند، می توانند پرونده های این حوزه را دریافت کنند. با این حال، بهترین وکیل برای حضانت فردی است که به صورت اختصاصی در این زمینه فعالیت داشته و تجربه داشته باشد. این شخص با توجه به تجربه خود می تواند شانس موفقیت موکل برای دریافت حضانت فرزند یا فرزندان را  با ارائه ادله محکم، به میزان قابل توجهی افزایش دهد.  

بهترین وکیل حضانت در تهران فردی است که در زمینه ی قوانین مرتبط با حضانت فرزندان تجربه و تخصص دارد. حضور بهترین وکیل تهران در امور خانواده و حضانت در کنار شما این امکان را فراهم می کند تا بتوانید عملکرد مناسبی داشته باشید.  

بهترین وکیل حضانت در تهران فردی است که علاوه بر اطلاعات به روز در زمینه ی قوانین خانواده، معمولا بهترین و  کوتاهترین راهکار ها را پیشنهاد میدهد، وکلای حضانت متخصص و با تجربه برای ارائه خدمات در تهران حضور دارند. در  تیم وکلا شما می توانید به چندین وکیل حضانت از وکلای حرفه ای و با تجربه تهران که طیف گسترده ای از خدمات حقوقی مربوط به حضانت را انجام می دهند، دسترسی پیدا کنید و با توجه به نیاز حقوقی خود درخواست وکیل حضانت کنید. وکلای حضانت تهران در سامانه تیم وکلا با نیازهای قانونی حضانت کاملا آشنایی داشته و به شما در این زمینه کمک می کنند. به دلیل وجود طیف گسترده ای از وکلایی که متخصص حضانت در امکان ارزیابی توانمندی های وکلا بسیار مشکل خواهد بود. تیم وکلا  این امکان را فراهم آورده تا با دسترسی به لیستی از وکلا و حضانت تهران به سهولت بتوان رزومه ی این وکلا را مورد بررسی قرار داد. امکان بررسی امتیاز وکلای حرفه ای، با تجربه و وکیل حضانت برای شما فراهم است . شما می توانید با ثبت  درخواست در سامانه ی تیم وکلا رزومه و شرح سوابق وکلای متخصص حضانت را دریافت کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن  خدمات مورد نیاز خود را از وکیل حضانت خود درتهران با به صرفه ترین قیمت دریافت نمایید. تیم ما در مرحله انتهایی نیز از  خدمات وکلای حضانت پیگیر رضایت شما خواهند شد و همین امر باعث تلاش بیشتر وکلای تیم ما جهت جلب رضایت شما بوده  

است.  امروزه به دلیل مشکلات و اختلافات زیاد، و یا ازدواج در سنین پایین، موجب از هم پاشیدگی زندگی ها شده است .  گاهی اوقات شدت اختلاف میان زوج ها موجب می شود، تا دادگاه از آن ها طرح دعوی حقوقی از طرفین و یا یکی از آن ها بگیرد. یکی از مهم ترین ویژگی های یک وکیل حضانت خوب که باید داشته باشد علم، تجربه و سابقه ای است که در امور  مربوط به حضانت را کسب نموده است، همچنین برخورداری از معلومات و اطلاعات لازم در مورد مسائل حقوقی و مراحل دادرسی در دادگاه های بدوی، از دیگر ویژگی های یک وکیل حضانت خوب ومعتبر به شمار می آید که موجب می شود تا در  زمان دفاع از موکل خود با تدبیرعمل کند. وکیل حضانت فرزند علاوه برآنکه می تواند عملکرد خوبی در جریان پرونده های خانواده داشته باشد، معمولا بهترین و کوتاه ترین راهکارهای دادرسی پرونده ها را می شناسد و می تواند به تمامی افرادی که درگیر پرونده های مربوط به طلاق و حضانت شده اند کند تا در مدت زمان کوتاهی نتایج مورد نظر خود را در جریان دادرسی پرونده بدست آورند.


ویژگی های وکیل حضانت چیست؟


یک وکیل باتجربه حضانت فرزند می تواند تمام گزینه های شما را به روشی که به راحتی قابل درک باشد، تجزیه و تحلیل کند. و به هر دو والدین کمک کند تا به توافقی دوستانه برسند که مهم تر از همه، به نفع فرزند است.   یک وکیل حضانت خوب که انتخاب میکنید حتما باید امین باشد. شما اطلاعات و اسرار خصوصی زندگی و کار خود را در اختیار وکیلتان قرار می دهید بنابراین در صورتی که وکیل تان امین و قابل اعتماد نباشد دچار مشکلات بزرگی خواهید شد.  

یک وکیل خوب باید رازها و سخنان موکلهایش را مانند اسرارخود حس نموده و از بازگوکردن آن برای اشخاص دیگرپرهیز  کند. هنگام انتخاب یک وکیل هرگز این مورد را پشت گوش نیندازید و حتماا به آن دقت کافی داشته باشید.  

یک وکیل حضانت خوب باید دقیق باشد، ازویژگی مهم دیگری که هر وکیلی باید داشته باشد دقت بالا است. وکیل خوب باید به  جزئیات پرونده شما دقت کند تا بتواند برای حل آن به بهترین و ساده ترین روش اقدام کند. در صورتیکه دقت یک وکیل بلد  نباشد ممکن است اطلاعات مهمی از پرونده را نادیده گرفته و مانعی بر سر راه موفقیت پرونده شما ایجاد کند. تحقیق نکته سنج بودن یک وکیل حضانت خوب ومعتبر مقدمه ای بر موفقیت و سرعت بلدی حل پرونده شما خواهد بود.  

یک وکیل حضانت خوب باید رک وصادق باشد، یک وکیل خوب هرگز در توانایی های خود اغراق نمیکند و به موکل خود قول  100 درصد برای حل شدن پرونده نمیدهد. یک وکیل حضانت خوب باید حقایق را بدون هیچگونه پنهان کاری با موکل خود  در میان بگذارد و او را از چند چون شرایط آگاه نماید. برای یک وکیل حضانت خوب فرقی نمیکند که نتایج و تغییرات حاصل  شده در پرونده موکلش مثبت یا منفی باشد، درهردو صورت نتایج را رک و بدون پرده پوشی با موکل خود در میان خواهد گذاشت. صداقت یک وکیل باعث میشود که امید یا ترس واهی در مورد مشکل ایجاد نشود و با شرایط واقعی پرونده روبه رو شود.

یک وکیل حضانت خوب باید روابط عمومی واجتماعی بالایی داشته باشد، و یک شنونده خوب و یک گوینده عالی باشند. وقتی  موکل در مورد پرونده صحبت میکند ،یک وکیل خوب باید به دقت گوش کند تا جزئیات مهم را پیدا کند. در بعضی مواقع ممکن است موکل از گفتن بعضی جزئیات خودداری کنند و این برعهده فن بیان و روابط اجتماعی بلدی وکیل است که به موکل  خود اطمینان کافی را بدهد تا او در مورد تمام جزئیات صحبت کند. علاوه بر آن فن بیان خوب یک وکیل در جلسه دادگاه چه با  قاضی و چه با وکیل طرف مقابل ممکن است نتیجه دادگاه را به کل عوض کند. میتوان این طور نتیجه گرفت که روابط اجتماعی خوب یکی از ویژگیهای بسیار مهم یک وکیل حضانت خوب وشایسته است.  یک وکیل حضانت خوب باید اطلاعات بروز داشته باشد، زمان شرایط زندگی افراد عوض شده و در نتیجه قوانین مقتضی نیز  تغییر کرده اند. بنابراین اطلاعات قدیمی دیگر کاربرد چندانی ندارند و برای اینکه یک وکیل بتواند کار خود را به خوبی انجام  دهد باید اطلاعات خود را به روز نماید. از تبصره های جدید و تغییراتی که در قانون انجام گرفته آگاه باشد. وقتی که اطلاعات  خود را به روز نکنند و با اطلاعات قدیمی برای وکلا اقدام کنند ممکن است در پرونده های خود موفق عمل نکند.


چه موقع باید به وکیل حضانت مراجعه کرد؟


 کودکان برای رشد و نمو خود در محیط امن و چارچوبی بنام خانواده هستند واهمیت این موضوع به حدی است که قانونگذار مواد ۴۰ تا ۴۷ قانون حمایت از خانواده وهمچنین ۱۱۶۸الی ۱۱۷۹قانون مدنی رادر مورد شرایط حضانت فرزند بدان اختصاص داده اند.ورود یک وکیل حضانت خوب پرونده موجب خواهد شد تا جریان  دادرسی پرونده ،مسیر درستی را طی نماید،به همین علت دیگر نیازی نیست تا شخص اقدام کند . در جریان پرونده ودرهرمرحله از دادرسی هزینه های بسیار زیادی رامتحمل گردد ،زیرا که جریان دادرسی با حضور او بسیار بهتر دنبال خواهد شد.هیچکدام از والدین حق اولویت حضانت فرزند را نمیتوانند از خود ساقط و یا به والد دیگرتحمیل کند و همانطور که اشاره  کردیم ، حضانت فرزند برای پدر ومادردرقانون مشخص است و زمانی که طلاق از هرنوع که باشد،صورت پذیرد ویا نکاح  فسخ شود پدرومادر نمیتوانند از زیر بار حضانت فرزندشان شانه خالی کنندو به نگهداری فرزندتعهد نداشته باشند.

گاهی اوقات شدت اختلاف میان زوج ها موجب می شود، تا دادگاه از آن ها طرح دعوی حقوقی از طرفین و یا یکی از آن ها بگیرد. یکی از مهم ترین ویژگی های یک وکیل حضانت خوب که باید داشته باشد علم، تجربه و سابقه ای است که در امور  مربوط به حضانت را کسب نموده است، همچنین برخورداری از معلومات و اطلاعات الزام در مورد مسائل حقوقی و مراحل  دادرسی در دادگاه های بدوی، از دیگر ویژگی های یک وکیل حضانت خوب ومعتبر به شمار می آید که موجب می شود تا در  زمان دفاع از موکل خود با تدبیرعمل کند.  

وکیل حضانت فرزند علاوه بر آنکه می تواند عملکرد خوبی در جریان پرونده های خانواده داشته باشد، معمولا بهتری و کوتاه  ترین راهکار های دادرسی پرونده ها را می شناسد و می تواند به تمامی افرادی که درگیر پرونده های مربوط به طلاق و حضانت شده اند کند تا در مدت زمان کوتاهی نتایج مورد نظر خود را در جریان دادرسی پرونده بدست آورند.یک وکیل باتجربه حضانت فرزند می تواند تمام گزینه های شما را به روشی که به راحتی قابل درک باشد، تجزیه و تحلیل کند. و به هر دو والدین کمک کند تا به توافقی دوستانه برسند که مهم تر از همه، به نفع فرزند است. یک وکیل حضانت خوب باید که انتخاب میکنید حتما باید امین باشد. شما اطلاعات و اسرار خصوصی زندگی و کار خود را در اختیار وکیلتان قرار می دهید بنابراین در صورتی که وکیل تان امین و قابل اعتماد نباشد دچار مشکلات بزرگی خواهید شد.  

یک وکیل خوب باید رازها و سخنان موکلهایش را مانند اسرارخود حس نموده و از بازگوکردن آن برای اشخاص دیگرپرهیزکند. هنگام انتخاب یک وکیل هرگز این مورد را پشت گوش نیندازید و حتما به آن دقت کافی داشته باشید.  یک وکیل حضانت خوب باید دقیق باشد، ازویژگی مهم دیگری که هر وکیلی باید داشته باشد دقت بالا است. وکیل خوب باید به  جزئیات پرونده شما دقت کند تا بتواند برای حل آن به بهترین و ساده ترین روش اقدام کند. در صورتیکه دقت یک وکیل بلد  نباشد ممکن است اطلاعات مهمی از پرونده را نادیده گرفته و مانعی بر سر راه موفقیت پرونده شما ایجاد کند. تحقیق نکته سنج بودن یک وکیل حضاتت خوب ومعتبر مقدمه ای بر موفقیت و سرعت بلدی حل پرونده شما خواهد بود.  یک وکیل حضانت خوب باید رک وصادق باشد، یک وکیل خوب هرگز در توانایی های خود اغراق نمیکند و به موکل خود قول  100 درصد برای حل شدن پرونده نمیدهد. یک وکیل حضانت خوب باید حقایق را بدون هیچگونه پنهان کاری با موکل خود در میان بگذارد و او را از چند چون شرایط آگاه نماید. برای یک وکیل حضانت خوب فرقی نمیکند که نتایج و تغییرات حاصل  شده در پرونده موکلش مثبت یا منفی باشد، درهردو صورت نتایج را رک و بدون پرده پوشی با موکل خود در میان خواهد  گذاشت. صداقت یک وکیل باعث میشود که امید یا ترس واهی در مورد مشکل ایجاد نشود و با شرایط واقعی پرونده روبه رو  شود. یک وکیل حضانت خوب باید روابط عمومی واجتماعی بالایی داشته باشد، و یک شنونده خوب و یک گوینده عالی باشند. وقتی موکل در مورد پرونده صحبت میکند ،یک وکیل خوب باید به دقت گوش کند تا جزئیات مهم را پیدا کند. در بعضی مواقع ممکن است موکل از گفتن بعضی جزئیات خودداری کنند و این برعهده فن بیان و روابط اجتماعی بلدی وکیل است که به موکل  خود اطمینان کافی را بدهد تا او در مورد تمام جزئیات صحبت کند. علاوه بر آن فن بیان خوب یک وکیل در جلسه دادگاه چه با  قاضی و چه با وکیل طرف مقابل ممکن است نتیجه دادگاه را به کل عوض کند. میتوان این طور نتیجه گرفت که روابط اجتماعی خوب یکی از ویژگیهای بسیار مهم یک وکیل حضانت خوب وشایسته است.

یک وکیل حضانت خوب باید اطلاعات بروز داشته باشد، زمان شرایط زندگی افراد عوض شده و در نتیجه قوانین مقتضی نیز  تغییر کرده اند. بنابراین اطلاعات قدیمی دیگر کاربرد چندانی ندارند و برای اینکه یک وکیل بتواند کار خود را به خوبی انجام دهد باید اطلاعات خود را به روز نماید. از تبصره های جدید و تغییراتی که در قانون انجام گرفته آگاه باشد. وقتی که اطلاعات  خود را به روز نکنند و با اطلاعات قدیمی برای وکلا اقدام کنند ممکن است در پرونده های خود موفق عمل نکند. در هنگام حتما دقت کنید که وکیلی را انتخاب کنید که دارای اطلاعات بروز باشد. انتخاب یک وکیل خوب چه موقع باید به وکیل حضانت مراجعه کرد؟ کودکان برای رشد ونمو خود در محیط امن و چارچوبی بنام خانواده هستند و اهمیت این موضوع به حدی است که قانونگذار مواد ۴۰ تا ۴۷ قانون حمایت از خانواده وهمچنین ۱۱۶۸ الی ۱۱۷۹ قانون مدنی  رادر مورد شرایط حضانت فرزند بدان اختصاص داده اند.ورود یک وکیل حضانت خوب پرونده موجب خواهد شد تا جریان  دادرسی پرونده ،مسیر درستی را طی نماید،به همبن علت دیگر نیازی نیست تا شخص اقدام کند . در جریان پرونده ودرهرمرحله از دادرسی هزینه های بسیار زیادی رامتحمل گردد ،زیرا که جریان دادرسی با حضور او بسیار بهتر دنبال خواهد شد.هیچکدام از والدین حق اولویت حضانت فرزند را نمیتوانند از خود ساقط ویا به والد دیگرتحمیل کند و همانطور که اشاره کردیم ، حضانت فرزند برای پدر ومادردرقانون مشخص است و زمانی که طلاق از هرنوع که باشد،صورت پذیرد ویا نکاح  فسخ شود پدرومادر نمیتوانند از زیر بار حضانت فرزندشان شانه خالی کنند وهریک میتوانند توسط وکیل حضانت فرزند اقدام  نمایند دادگاه موظف است در حضانت فرزند و شرایط آن تصمیم گیری کند اما در رویه قضایی به آن اقدام نمیکند زیرا در  برخی موارد دیده شده که مادربه ازای مهریه حضانت فرزند خودرابرعهده میگیرد (به اصطلاح مهر خود را بذل کرده و فرزند  خود را با آغوش باز میپذیرد) الزام بذکر است : اگر طلاق بصورت توافقی باشد شرایط قدری متفاوت میشود بصورتی که تصمیم گیری درمورد حضانت و شرایط آن ازجمله میزان ملاقات طرف مقابل با فرزندان ونحوه ی پرداخت نفقه ومیزان آن تا قبل از سن بلغ به مانند دیگر شرایط موجود در طلاق توافقی حاصل توافق زوجین میباشد،اما در مورد شرایط بعد از رسیدن  فرزند به سن بلوغ به مانند سایر انواع طلاق میباشد.  

اکر طفل زیر ۷سال بود و طلاق توافقی صورت گرفت ، دراین حال طفل نه به سن بلوغ ونه رشید حساب میشود ودر چنین  شرایطی طفل به دلیل وابستگی و حساسیت سنی باید نزد مادرخود باشد ،پس ازاتمام ۷ سالگی مادراولویت خودرا در حضانت از  دست میدهد و اگر درمورد حضانت فرزند والدین دچار مشکل شوند وکیل حضانت مصلحت طفل را در اولویت قرار داده وتصمیم گیری میکند که براساس شرایط چه کسی صلاحیت نگه داری وحضانت طفل را دارد و در صورتی که پدر به اعتیاد دچار باشد  حضانت کودک از وی سلب شده و به مادر تعلق خواهد گرفت .  

محدودیت سنی در قانون برای فرزند دختر وپسر یکسان میباشد یعنی حضانت فرزند چه دختر وچه پسر تا سن ۷ سالگی به مادر  درنظر گرفته شده است. اگر یکی از والدین فوت شود اولویت در حضانت با والدی میباشد که زنده است حتی اگر پدربزرگ  پدری درقید حیات باشد اما اگرهم پدروهم مادر ازدنیا رفته باشند ،به ترتیب حضانت ابتدا با جد پدری ،سپس وصی یا همان نماینده ی انتخابی از جانب جد پدری و درآخر بر عهده ی قیم با همان نمایندهی قضایی انتخاب شده توسط دادگاه است.  

برای حضانت فرزند دختر بابد توجه داشت که تا سن ۷ سالگی اولویت با مادر است وبعدداز آن تا پایان نه سالگی ( سن تکلیف دختر)حضانت با پدر میباشد ، وبعد از آن ، این خود فرزند است که تصمیم میگیرد با مادر زندگی کند یا پدرش را انتخاب میکند.  

واما در مورد حضانت فرزند پسربه این صورت است که تا ۷ سالگی اولویت با مادر میباشد وپس از آن تا پانزده سالگی ( سن  تکلیف پسر ) حضانت با پدر میباشد وبعد از آن این خود طفل است که تصمیم میگیرد بذ پدرش زندگی کند یا مادرش را انتخاب کند باید توجه داشت که هم برای فرزند دختر وهم برای فرزند پسر درصورت عدم اثبات صالحیت پدر ،حضانت بعد از ۷  سالگی نیز با مادر است ،سن در حضانت مطلق نیست وآنچه در اصل مورد توجه ونظر قانون میباشد مصلحت طفل میباشد.  


حق الوکاله یک وکیل حضانت چگونه محاسبه میشود؟


وکیل و موکل ممکن است توافق کنند که وکیل در ازای انجام مورد  وکلا، وجه یا مالی از موکل دریافت کند که حق الوکاله نامیده می شود. هزینه وکیل برای گرفتن حضانت فرزند میتواند بسیار متفاوت باشد. زیرا این موضوع پیچیدگیهای خاص خود را دارد ، حق الوکاله حضانت فرزند به موارد مختلفی بستگی دارد،ازآنجا که در این فرض، حق الوکاله با توافق طرفین و رضایت موکل، تعیین می گردد، با محدودیتی، مواجه نمی باشد. اما درفرضی که در قرارداد وکلا، بر مبلغی خاص، توافق، صورت نگرفته باشد، موکل، باید مطابق تعرفه قانونی که از طرف قوه قضاییه تصویب شده است، تعرفه وکلا و میزان حق الوکاله وکیل دادگستری را بپردازد.برای محاسبه حق الوکلاه از موکل باید بدانیدکه بعد از تعیین مبلغ و توافق بر قیمت، یک دوم را ابتدای کار و یک دوم دیگر را پس از صدور رای قطعی دریافت  میکنند به عبارتی دیگر 50 درصد اول کار و 50 درصد آخر کار گرفته می شود.  

وکیل مكلف است در فرم وكالتنامه مبلغ حق الوكاله را درج نماید و نباید از عباراتي مانند «طبق تعرفه» استفاده كند. در صورتي كه حق الوكاله وجه نقد نباشد، وكیل موظف است ضمن درج اصل حق الوكاله، معادل ارزش ریالي آن را در وكالتنامه اظهار نماید. حق الوكاله پرونده هاي منجر به صدور حكم غیابي و اعتراض به آن به میزان مقرر در ماده ۹ این آیین نامه است؛  

اما چنانچه وكیل از ابتدا وكالت داشته و به حكم غیابي اعتراض شود، از جهت تعقیب و دفاع از حكم غیابي در مرحله واخواهي، حق الوكاله دیگري به وكیل محكوم له حكم غیابي تعلق نمي گیرد. دستمزد وکیل همان حق الزحمه وکیل است که به صورت مستقیم از موکل خود دریافت می کند. البته حق الوکاله وکیل صرفا حق الزحمه نیست بلکه در مواردی و طبق قرارداد می تواند شامل تمبر مالیاتی، هزینه ایاب و ذهاب، هزینه اقامت و مواردی از این قبیل نیز قرار گیرد. از این رو دستمزد برای وکیل از اهمیت بالایی برخورداراست. 

فرزندان در هر کجای دنیا اصلیترین اولویت خانواده ها میباشند و وضعیت آنها برای والدین و اطرافیانشان، بسیار حائز اهمیت است. 


نتیجه


بسیاری از زوجینی که تصمیم به متارکه و جدایی از یکدیگر می گیرند، دوست دارند که فرزندشان را در کنار خود حفظ کنند و همیشه فکر می کنند که خودشان در مقایسه با طرف مقابل، شرایط بسیار بهتر و مطلوبتری برای نگهداری از فرزندان مشترک دارند.  

همین مسئله موجب گردیده تا این افراد در مواجه با پروسه طلاق، به دنبال یک وکیل حضانت درحوزه مسائل خانوادگی و حضانت فرزندان، به دلیل حضور متمادی در دادگاههای خانواده و پرداختن به اختلافات و دعاوی که در حوزه مسائل خانوادگی رخ میدهد، تجربه بالایی کسب مینمایند.عمده مشکلات پیش آمده در اغلب  دادگاههای خانواده و عدم موفقیت در طرح دعوای حضانت، کم توجهی به مقررات و اصول درست تنظیم و نگارش دادخواست است، که در این خصوص یا هر مورد مشابه دیگر باید از تخصص افراد متخصص و باتجربه بهره گرفت. 

اگر در زمینه تنظیم شکایت تخصصی حقوقی در هر زمینه ای نیاز به مشاوره حقوقی دارید یا قصد دارید تهیه و تنظیم  دادخواست  را برعهده کارشناسان و وکلای متخصص قرار دهید، بهترین امکان برای شما استفاده از خدمات بسیار متنوع سامانه حقوقی تیم وکلا خواهد بود.  

متاسفانه بیشتر افراد جامعه ما که با مشکل حقوقی مواجه میشوند، در بدو امر برای رفع معضل خود به وکیل دادگستری مراجعه نکرده و همین امر تبعات جبران ناپذیری را برایشان به همراه خواهد داشت.  

استفاده از خدمات وکیل آنلاین یا مشاوره حقوقی در مسائل ذکر شده میتواند کمک شایان توجهی به طرفین دعوی نماید. اما اگر به علل مختلفی امکان دسترسی شما به وکیل دادگستری وجود نداشته باشد، در این شرایط استفاده از خدمات مشاوره حقوقی میتواند گزینه مناسبی برای شما باشد و مطمئنا گره گشای مشکلات شما خواهد شد.

در هر صورت اگر به مشاوره حقوقی نیاز پیدا کردید و یا قصد تنظیم قراردادهای کاری، شکوائیه، دادخواست، و سایر اوراق قضایی را داشتید، قبل از هر اقدام حقوقی به سامانه حقوقی تیم وکلا مراجعه کنید و از خدمات متنوع این سامانه بهره‌مند شوید.

 👇 سوال چالشی امروز:

زن ومردی از حاصل ازدواج خود دو فرزند دختر(7ساله) وپسر(4ساله)دارند. این دو نفر بدلیل اختلافات فکری وفرهنگی مدام درحال جنگ ودعوا باهم هستند ودایما به یکدیگر و فرزندان مشترک شان آزار میرسانند. هم جدا شدن به فرزندان مشترک آسیب میزند هم زندگی مملو از مشکلات فعلی...

به نظر شما راهکار این دو نفر چیست؟ حتما نظرتان را برای ما بنویسید... 


دیدگاه ها
دیدگاهی یافت نشد.
دیدگاه تان را بنویسید

مطالب مرتبط

وکیل خانواده
وکیل خوب برای دعاوی خانواده
وکیل خانواده برای مسائل حقوقی خانواده ،طلاق،حضانت و تقسیم اموال خانوادگی میباشد.شما میتوانید به صورت آنلاین یا حضوری برا...
۳۱ خرداد ۱۴۰۳
مراحل داوری طلاق
داوری در طلاق
طلاق یکی از رویدادهای پیچیده و حساس در زندگی اجتماعی است که ممکن است به دلایل مختلفی اتفاق بیفتد
۳۱ خرداد ۱۴۰۳
عدم امکان سازش
گواهی عدم امکان سازش چیست؟
صدور این گواهی یعنی اینکه برای دادگاه محرز شده که خانم و آقا دیگر امکان زندگی مشترک زیر یک سقف را ندارند.
۳۱ خرداد ۱۴۰۳
درخواست طلاق از طرف مرد
درخواست طلاق از طرف مرد
در بسیاری از عقود معین مذکور در قانون ممکن است بنا بر توافق اطراف عقد، برای یک یا هر دو طرف عقد حق فسخ پیش بینی شود، اما...
۳۰ خرداد ۱۴۰۳
طلاق خلع
طلاق خلعی
طبق ماده ۱۱۴۶ قانون مدنی طلاق خلع طلاقی است که زن از شوهر خود کراهت دارد و تمایلی به زندگی ندارد و در برابر دادن یا ب...
۲۹ خرداد ۱۴۰۳
وکیل طلاق
وکیل طلاق
طلاق، یکی از مسائل بسیار رایج در جامعه‌ی امروز و در سطح جوامع مختلف است. این پدیده ناهنجار در برخی موارد به دلیل مشکلاتی...
۲۵ خرداد ۱۴۰۳
شرایط اثبات نسب
اثبات نسب چه شرایطی و مدارکی را نیاز دارد؟
رابطه نسبی به خویشاوندی که از طریق خون ایجاد می‌شود گفته می‌شود از جمله رابطه پدر و مادر با فرزندان، خواهران و برادران ب...
۳۰ خرداد ۱۴۰۳
انحصار وراثت
انحصار وراثت چیست؟
انحصار وراثت معمولاً مواقع فوت فرد اعم از چه موت حقیقی باشد چه موت فرضی متوفی انجام می‌گیرد. و وراثت نیز هنگام فوت مشخص...
۳۱ خرداد ۱۴۰۳
مشاوره حقوقی خانواده
مشاوره حقوقی خانواده
مشاوره حقوقی خانواده می‌تواند به شما در حل مشکلات حقوقی خانوادگی کمک کند. برای دریافت مشاوره حقوقی خانواده کامل و دقیق،...
۲۹ خرداد ۱۴۰۳
مشاوره حقوقی طلاق
مشاوره حقوقی طلاق
مشاوره حقوقی طلاق خدمتی است که از سوی برخی از موسسات حقوقی، دفاتر وکلا و بعضاً در برخی از موسسات و مراکز مشاوره ای به اف...
۲۸ خرداد ۱۴۰۳

آخرین مقالات حقوقی

وکیل دعاوی خلع ید
وکیل دعاوی خلع ید و تفاوت آن با تخلیه ید
آیا حقتان از اموال غیرمنقولتان ضایع شده است؟پس برای برگرداندن حق تضیع شده تان به ما رجوع کنید و نگران از دست رفتن اموال...
۳۱ خرداد ۱۴۰۳
تیم وکلای فوق تخصصی در حوزه های کیفری و حقوقی مانند: حقوق ملکی، حقوق بانکی، حقوق مالیاتی، جرایم رایانه ای، جرایم پذشکی، برند، امور اتباع، قراردادنویسی، شرکت ها، حقوق کار، خانواده، ثبتی، داوری بهره می برد؛ زیرا وکلای موثر وکار داده با تمرکز بر یک حوزه حقوق تخصصی می توانند در ایجاد عدالت و سرعت در احقاق حق در جامعه تاثیر گذار باشند.
در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید.
شعبه سعادت آباد:
موقعیت مکانی دفتر
محله سعادت آباد، میدان کتاب، خیابان آسمان، نبش کوچه آسمان یکم غربی، پلاک ۸، طبقه اول واحد یک

شعبه اسلامشهر:
موقعیت مکانی دفتر
اسلامشهر، خیابان بسیج، بین خیابان امام خمینی و جمال طهماسبی،‌ مجتمع تجاری میلاد نور، طبقه دوم،واحد ۱۸۲
© تمام حقوق برای موسسه حقوقی تیم وکلا محفوظ استنسخه: 0.1.7